Zaczął się kolejny etap Pilskiego Budżetu Obywatelskiego - głosowanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy pilanie. Ten etap potrwa do 12 października. O tym jak pilanie zagospodarują przekazane im 3 mln zł dowiemy się kilkanaście dni później.

Spośród 191 propozycji - jakie dotarły do Urzędu Miasta – do dalszego etapu  przeszło 119 zadań (22 projekty małe i 97 projektów osiedlowych). Listy projektów dostępne są na www.konsultacjespoleczne.pila.pl, www.pila.pl  w punkcie obsługi klienta Urzędu Miasta Piły i w filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana. 

Tradycyjnie najwięcej zadań do wyboru zlokalizowane jest na: Osiedlu Górne (34), Osiedlu Koszyce (27) i na Zamościu (17) Najmniej propozycji znajduje się na Motylewie (2) i Jadwiżynie (5). Wśród propozycji znalazły się m.in. parkingi, chodniki, place zabaw, siłownie zewnętrzne i infrastruktura rowerowa. Ciekawym zadaniem zgłoszonym przez mieszkańców Śródmieścia jest budowa na terenie tego osiedla pasieki pszczelej.Jedna osoba może zagłosować tylko raz. Każda uprawniona osoba ma do dyspozycji 5 głosów na zadania małe (po jednym głosie na zadanie) i 5 głosów na zadania osiedlowe (po jednym głosie na zadanie). Aby zagłosować należy skorzystać z jednej z dwóch metod głosowania: za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub w sposób tradycyjny - głosowanie w Urzędzie Miasta Piły i filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana. Tam dostępne są karty do głosowania i urny.

Podobnie, jak w poprzednich latach do realizacji przyjęte będą te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego.

Bartosz Mirowski

Do pobrania:
Karta do głosowania
 
Odsłony: 4547