W poniedziałek (12 czerwca) rozpoczął się kolejny etap Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie, w którym mogą wziąć udział osoby, które w tym roku będą miały ukończone 16 lat potrwa do 14 lipca. O tym jak pilanie zagospodarują przekazane im 3 mln zł dowiemy się na przełomie lipca i sierpnia.

Spośród 177 propozycji - jakie dotarły do Urzędu Miasta – do dalszego etapu  przeszło 106 zadań (24 zadania małe i 82 zadania osiedlowe). Łączna wartość tych  projektów wynosi blisko 21 mln zł. Lista projektów dostępna jest na www.konsultacjespoleczne.pila.pl, www.pila.pl  w punkcie obsługi klienta Urzędu Miasta Piły i w filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana.

Tradycyjnie najwięcej zadań do wyboru zlokalizowane jest na: Osiedlu Górne (28), Osiedlu Koszyce (22) i na Zamościu (17) Najmniej propozycji znajduje się na Gładyszewie (2), Motylewie (2) i Jadwiżynie (5). Wśród propozycji znalazły się m.in. parkingi, chodniki, place zabaw, siłownie zewnętrzne i infrastruktura rowerowa.

Jedna osoba może zagłosować tylko raz. Każda uprawniona osoba ma do dyspozycji 5 głosów na zadania małe (po jednym głosie na zadanie) i 5 głosów na zadania osiedlowe (po jednym głosie na zadanie). Aby zagłosować należy skorzystać z jednej z dwóch metod głosowania: za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub w sposób tradycyjny - głosowanie w Urzędzie Miasta Piły i filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana. Tam dostępne są karty do głosowania i urny.

Do realizacji przyjęte będą te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego.

Bartosz Mirowski


Pliki do pobrania:
Odsłony: 3075