W Urzędzie Miasta i Internecie są już dostępne ankiety konsultacyjne w sprawie zmian nazw ulic wskazanych na podstawie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Instytut Pamięci Narodowej z katalogu pilskich ulic wskazał do zmiany ulice: Bohaterów Stalingradu, Buczka, Armii Ludowej, Matwiejewa, Walki Młodych, Mjr. A Siemiradzkiego, Czwartaków, 14 Lutego i Plac 9 Maja.

Mieszkańcy ośmiu z nich mogą wypowiedzieć się w sprawie nowej nazwy za pośrednictwem ankiet konsultacyjnych. Te zawierają trzy propozycje nazw dla każdej z dotychczasowych ulic. Ankieta dot. ul. 14 Lutego zostanie udostępniona w najbliższy piątek – zaraz po otrzymaniu propozycji nazw od Zespołu ds. nazewnictwa ulic. Konsultacje nie będą prowadzone w stosunku do Placu 9 Maja ponieważ nikt pod tym adresem nie jest zameldowany.Konsultacje potrwają do 14 czerwca br. Uprawnionymi do wzięcia udziału w konsultacjach są mieszkańcy wskazanych ulic, którzy w czasie przeprowadzania konsultacji będą mieli ukończone 18 lat.

Aby wziąć udział w konsultacjach wystarczy pobrać i uzupełnić ankietę dostępną na www.pila.pl, www.konsultacjespoleczne.pila.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Piły. Pobraną i wypełnioną ankietę należy dostarczyć do Urzędu Miasta osobiście, lub pocztą na adres Biuro Prezydenta, Urząd Miasta Piły, Plac Staszica 10, 64-920 Piła. Ankietę można przekazać również elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby ułatwić mieszkańcom udział w konsultacjach, uruchomione zostaną mobilne punkty konsultacyjne, umożliwiające oddanie głosu. W Mobilnych punktach będzie można uzyskać informację na temat poszczególnych propozycji. Informacji będzie udzielał pan Jan Szwedziński – członek Zespołu ds. nazewnictwa ulic i Towarzystwa Miłośników Miasta Piły.

Wykaz punktów konsultacyjnych:
  • dla mieszkańców ulicy Walki Młodych – 6 czerwca, 16:00 – 18:00 – skrzyżowanie ulic Walki Młodych i Zygmunta Starego
  • dla mieszkańców ul. Mjr. A. Siemiradzkiego – 8 czerwca, 16:00 – 18:00 – skrzyżowanie ulic Wysokiej i Siemiradzkiego
  • dla mieszkańców ulic: Armii Ludowej i Czwartaków – 9 czerwca, 16:00 – 18:00 - ul. Armii Ludowej
  • dla mieszkańców ulic: 14 Lutego, Buczka, Bohaterów Stalingradu – 14 czerwca, 16:00 – 18:00 u zbiegu ulic Buczka, Śródmiejskiej i 1 Maja, przystanek autobusowy
  • dla mieszkańców ulicy: Matwiejewa – 13 czerwca, 16:00 – 18:00 pasaż przy ul. Matwiejewa.


Następnym krokiem będzie opracowanie projektów uchwał, które zostaną przedstawione na sesji Rady Miasta Piły, która jako organ uchwałodawczy Gminy podejmie decyzję o przyjęciu konkretnych nazw.
Bartosz Mirowski

Pliki do pobrania:
Odsłony: 2298

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem