NEWSY

Aktualności dotyczące konsultacji społecznych


1) Zakres projektu obejmuje:
  • budowę i przebudowę dróg rowerowych w mieście Piła w celu zapewnienia spójnego i bezpiecznego systemu połączeń tras rowerowych do pracy i szkół,
  • budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego na energooszczędne i inteligentne,
  • wspierania gospodarki niskoemisyjnej.

2) Prace projektowe dotyczące ciągów pieszo-rowerowych podzielono na 12 odcinków:
 
Odcinek nr 1 - Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al. Powstańców Wlkp – od ronda Łukasiewicza do zakładów Philipsa wraz z budową oświetlenia. Ścieżka rowerowa szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 1,5 m o nawierzchni z kostki betonowej.

Odcinek nr 2 - Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Wawelskiej – od ul. Karpackiej do torów kolejowych. Ścieżka rowerowa szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 1,5 m o nawierzchni z kostki betonowej.

Odcinek nr 3 - Budowa ciągu pieszo-rowerowego w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej – od ul. Okólnej do ul. Walki Młodych wraz z budową oświetlenia. Ścieżka rowerowa szerokości
2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 1,5 m o nawierzchni z kostki betonowej.

Odcinek nr 4 - Budowa ciągu pieszo-rowerowego  w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej w rejonie Ronda Kuronia – od ul. Okrzei do ul. Podgórnej. Ścieżka rowerowa szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 2,0 m o nawierzchni z kostki betonowej.

Odcinek nr 5 - Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi na Zelgniewo – od drogi nr 10/11 do ośrodka Geovita wraz z budową oświetlenia. Ścieżka rowerowa szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej.

Odcinek nr 6 - Budowa ciągu pieszo-rowerowego od al. Poznańskiej do Sokolej – wzdłuż torów na Motylewo wraz z budową oświetlenia i monitoringiem.

Odcinek nr 7 - Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al. Jana Pawła II – od kładki na Wyspie na wysokości restauracji Molino do Mostu Bolesława Chrobrego wraz z budową oświetlenia. Ścieżka rowerowa szerokości 2,0 m  z kostki betonowej, chodnik szerokości 2,0 m o nawierzchni z kostki betonowej.

Odcinek nr 8 - Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Mickiewicza od strony lasu – pomiędzy al. Wojska Polskiego a ul. Wyspiańskiego wraz z budową oświetlenia. Ścieżka rowerowa szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 1,5 m o nawierzchni z kostki betonowej.

Odcinek nr 9 - Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Mickiewicza od strony osiedla – pomiędzy al. Wojska Polskiego a ul. Wyspiańskiego. Ścieżka rowerowa szerokości
2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 1,5 m o nawierzchni z kostki betonowej.

Odcinek nr 10 - Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al. Wojska Polskiego od strony lasu, od ronda 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego do istniejącej ścieżki w rejonie przejazdu kolejowego wraz z budową oświetlenia. Ścieżka rowerowa szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 1,5 m o nawierzchni z kostki betonowej.

Odcinek nr 11 - Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Kossaka – od ronda 10 kwietnia do drogi 10/11 wraz z budową oświetlenia. Ścieżka rowerowa szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej, chodnik szerokości 1,5 m o nawierzchni z kostki betonowej. Na części odcinka chodnik szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej.

Odcinek nr 12 - Przebudowa oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Koszalińskiej od ronda 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego do skrzyżowania z al. Niepodległości.

3) Zapraszamy do zgłaszania wniosków i uwag do załączonej dokumentacji projektowej dla odcinków nr 2, nr 4 i nr 9.

4) Osoby zainteresowane wniesieniem opinii mogą je wnieść w terminie do dnia 26 października 2016 r. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie pod adresem: Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich, Plac Staszica 10, 64-920 Piła

5) Wersję elektroniczną projektów zawierają poniższe pliki pdf.:
Odsłony: 946

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem